Zaznacz stronę

O MUZEUM


W naszym Muzeum Historii Naturalnej na wystawie pt. „Skarby Jury” prezentowane jest ponad 800 sztuk różnego rodzaju obiektów, które zostały znalezione w Żarkach i w pobliskich okolicach.

Ekspozycja znajduje się w piwnicach Sali Maryjnej usytuowanej za budynkiem Centrum Pomocy Rodzinie, na placu przyklasztornym w Leśniowie. Wyjątkowy klimat zachowany w piwnicy dodaje specyficznego uroku wystawie.

Na ekspozycji można zobaczyć skamieniałości z jury górnej- oksford: amonity różnej wielkości od 0,5 do 36 cm z rodzajów Pherisphinctes (Rodzina Pherisphinetidae) Cardioceras, Lissoceratoidoes, Taramelliceras, Euaspidoceras, Creniceras, Parawedikindia, Ochetoceras; odciski amonitów w skałach; ramienionogi Rhynchonella, Terebratullida; krzemień jurajski wraz z krystalizacją; kalcyt w różnych formach geometrycznych; gąbki jurajskie; belemnity; łodziki oraz skamieniałości z jury środkowej -kelowej, baton: amonity z rodzaju Hecticoceras, Macrocephalites, Zugokosmoceras jason, Choffatia; łodziki; małże; ramienionogi różnych rodzajów; sferosyderyty z kalcytem i pirytem oraz skamieniałe drewno. Dodatkowo prezentowane są minerały z innych okolic kraju i z zagranicy.

Muzeum dostępna jest dla zwiedzających przez cały rok. Adresowana została zarówno dla indywidualnych zwiedzających jak i turystów grupowych.


Zapraszamy do odwiedzenia naszej wystawy specjalnie, ale także przy okazji pobytu w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin lub korzystania z atrakcji turystycznych Żarek i okolic – Manufaktury Słodyczy, Przystanii Leśniów, Muzeum Dawnych Rzemiosł, pracowni etnodizajnu Etnojura .

Bilety


  1. Cegiełka (Bilet) osoba dorosła – 4 zł
  2. Cegiełka (Bilet) dzieci, młodzież, emeryci i renciści, niepełnosprawni – 3 zł
  3. Cegiełka (Bilet rodzinny) max.4 osoby ( w tym max 2 osoby dorosłe ) – 10 zł
  4. Cegiełka (Bilet grupowy) od 10 osób – 3 zł od osoby
  5. Dzieci do lat 5 wstęp gratis

 

Okres Letni


  • od 1 kwietnia do 31 pazdziernika
  • od środy do niedzieli godz 10:00 do 18:00

 

Okres Zimowy


  • od 2 listopada do 30 marca
  • od piątku do niedzieli godz. 10:00 do 17:00

 

W przypadku, gdy piwnica jest nieczynna, istnieje możliwość zwiedzania po uzgodnieniu telefonicznym

Muzeum Historii Naturalnej

Sanktuarium Matki Bożej
Leśniowskiej Patronki Rodzin
ul. Leśniowska 99
42 – 310 Żarki
e-mail: kontakt@amonity.com

telefon 793 93 22 11

Napisz do nas

1 + 1 =